Su Kaçağı

22.06.2016 | Ekleyen: yönetici


 

SU KAÇAĞI NEDİR?

Su kaçakları yaşam alanımız olan evlerimiz de, iş yerlerin de, depo veya ofisler de her zaman karşılaşabileceğimiz sorunların başında gelmektedir. Nedeni belli olmayan yani gözle görülmeyen su kaçaklarına "Gizli Su Kaçağı” adı verilirken, bizzat gözlemlediğimiz su kaçaklarına ise "Açık Su Kaçağı” denilmektedir.

 

 

Açık ya da Gizli Su kaçakları nasıl anlaşılır?

Su Kaçakları Lavabolar da mutfaklar da banyo ya da tuvaletlerde yani ıslak zeminler de dahil, meydana gelen rutubetlerden, oluşan nemden dökülen duvarlar veya kabaran parkelerden fark edilebilen bir durumdur. Ayrıca faturaların yüksek gelmesiyle veya alt komşunuzun şikayeti üzerine de anlaşılabilir.


Bu durumların hiçbiri olmasa bile eviniz de Su kaçağı olup olmadığını anlamak için şu yöntemi kullanabilirsiniz. Evinizdeki tüm muslukların ve vanaların kapalı olduğundan emin olun. Çamaşır ya da bulaşık makinesini çalıştırmayın ve su kullanmanız gereken işleri yapmayın. Su sayacını kontrol ederek bir süre bekleyin. Göstergedeki numaraları dikkatle takip edip, herhangi bir değişiklik olup olmadığını anlamaya çalışın. Şayet numaralar da bir değişiklik varsa evinizde gizli bir su kaçağı var demektir.

 

 

Su Kaçağı Tespiti Nasıl Yapılır?

Bu Tespitler kameralı robotlar veya Akustik Ses Dinleme cihazları kullanılarak yapılmaktadır. Günümüz de Teknolojik cihazların kullanımı oldukça fazladır ve su kaçağı sorunlarını çözmede en yaygın olarak kullanılan yöntemlerdendir. Eski usul kırıp dökme işlemlerine gerek kalmadan, gereksiz toz kir ve gürültüden kaynaklanan stresi yaşamadan, evinizin konforunda su kaçağı sorunları kolayca giderilebilmektedir.

"Duvar İçi Dinleme Yöntemi” kullanılarak yapılan tespitler de, cihaz zemine oturtulur ve boru hattı boyunca çıkan ses değişiklikleri yakalanmaya çalışılır. En yüksek ses frekansının olduğu nokta belirlenir ve tüm döşemeler değil sadece sorunun olduğu bölgeden tek bir fayans açılarak soruna müdahale edilir. Noktasal Su Kaçağı Tespitinin yapılabildiği bu İşlem bitiminde yine aynı noktadan fayans kapatılarak maksimum temizlik ve hijyen sağlanmış olur.


"Kameralı Robot Sistemi” ise, gider borularının içinin görüntülenmesine olanak veren bir sistemdir. Gider hattı boyunca veya temiz su ve kirli su borularının birbirine eklemlendiği noktalar görüntülenerek banyo, mutfak, küvet ya da lavabolardaki su kaçağı tespiti yapılabilmektedir.

Su kaçakları zamanında müdahale edilmediği takdirde maddi ve manevi sorunlara yol açtığı gibi çeşitli rahatsızlıkların da meydana gelmesine davetiye çıkarabilir. Oluşan rutubet ve nemin astım, bronşit veya hassasiyeti olan yetişkin ve çocukların sağlığında olumsuz etkiler yapmaktadır. Böylesine ciddi bir sorunun uzman ellerde çözülmesi gerektiği bilinciyle hareket etmek ve yaşam standardımızı korumak hepimizin hakkıdır. Zamanınızı ve paranızı boşa harcamadan uzman ekiplerimizle iletişime geçerek en kaliteli ve güvenli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.


 


 


<

25 Aralık 2017 06:47 sasa23

<

10 May 2018 21:52 KanmazSnita

Люди кто желает играть в современные игры на самых высоких настройках с динамичными теняими даже на самых слабых ПК или ноутах. Без лагов и фризов (Но нужен более менее нормальный инет). Читайте статья по настройке компа здесь. Видео по установке и настройке смотрите тут. Играю уже пол года на ведре 2005 г. Буду рад кому помог разорить буржуев игровой индустрии!!!
<

25 May 2018 16:45 DataregDuaks

Доброе время суток:) Делюсь с вами информацией заработок в интернете — 17 популярных способов заработать деньги в сети без вложений опоздание на работу на 5 минут по трудовому кодексу ТОП-10 сайтов для заработка и реальные примеры.
<

11 Haziran 2018 22:53 JosphDat

К чемпионату мира по футболу Такси Москва-24 Предоставляем услуги такси по доступным ценам! Ездить с нами – комфортно! Вы можете круглосуточно вызвать наше такси. Время подачи авто занимает примерно 10-15 мин Ездить с нами – выгодно! Ездить с нами - быстро! Ездить с нами - надёжно! Заказ такси в Москве от 199 р.! Аэропорты от 399 р.! Такси межгород фиксированная цена! Онлайн заказ такси со скидкой 10% Звоните мы ждём Ваших звонков круглосуточно: 8(495) 776-80-04, 8(985) 776-80-04, 8(916) 155-33-39. Мы выполняем 100% наших заказов, все клиенты остаются довольны поскольку наши партнёры это: Яндекс такси, Gett такси, Uber такси, Ситимобил такси. Ваш промокод 8U>$m7B#B
<

22 Ağustos 2018 23:45 MychaelBreds

Люди кому интересно нашла уникальный торрент плеер Kino-Torrent версия PRO Все фильмы, сериалы и мультфильмы в одной программе - просмотр и скачивание. Бесплатно и без рекламы. Быстрый поиск по всему рунету. Обновления фильмов точно в день выхода в кинотеатрах. Сегодня добавленно: "Мег: Монстр глубины" "Днюха!" "Mamma Mia! 2" Скачать Kino-Torrent версии стандарт можно с офф сайта: KinoTorrentSetup Скачать Kino-Torrent версии PRO (Nulled) можно здесь: KinoTorrentPro